Leje się asfalt na ulicach Kościuszki i Szkolnej

Na przebudowywanych ulicach Szkolnej i Kościuszki w Kępicach trwa modernizacja nawierzchni. Od środy pracownicy firmy Strabag, która wykonuje tę inwestycję, pracują przy przebudowie drogi.

– W środę zaczęliśmy frezowanie ulic Szkolnej i Kościuszki – mówi Sławomir Biesek, inspektor nadzoru z firmy Strabag. – W czwartek wylaliśmy pierwszą warstwę asfaltu. – Ruch samochodowy staraliśmy się tak zorganizować, aby prace nie były uciążliwe dla mieszkańców.

W najbliższych dniach prace będą kontynuowane. Druga warstwa asfaltu będzie wylewana w ciągu najbliższego tygodnia – dwóch.

Nowa nawierzchnia jest kładziona w ramach inwestycji „Rozwój infrastruktury drogowej w miejscowości Kępice” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji powstały dwa odcinki dróg – przy policji i pomiędzy szkołą i Urzędem Miejskim, a także przebudowane mają być drogi przy ul. Szkolnej i Kościuszki.