Gminne święto plonów. Wyniki konkursu „Zbierz na co chcesz!”

Darnowo okazało się bardzo gościnne. Tegoroczne dożynki odbyły się na placu przy nowej świetlicy. Było tradycyjnie i… nowocześnie, bo świetlica jest obiektem nowoczesnym, dostosowanym do współczesnych standardów i wymogów.
Dożynki rozpoczęły się mszą świętą, po mszy mieszkańcy bawili się wspólnie na placu przy świetlicy. Były stoiska sołectw, wspólne zabawy, występy artystyczne a na koniec zabawa taneczna.
Podczas dożynek rozstrzygnięty też został konkurs ekologiczny – Zbierz na co chcesz. Przez kilka miesięcy mieszkańcy sołectw zbierali papier, nakrętki oraz zużyte baterie. Mieszkańcy zebrali łącznie 18 619 kg papieru, 768,59 kg zakrętek i 514,74 kg baterii! Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
Kategoria – papier: I miejsce – Obłęże, II miejsce – Barwino, III miejsce – Darnowo,
Kategoria nakrętki – I miejsce Osieki, II miejsce Barwino, III miejsce Żelice,
Kategoria zużyte baterie – I miejsce Żelice, II miejsce Podgóry, III miejsce – Barwino.
Zwycięskie sołectwa otrzymają nagrody finansowe – za I miejsce 1 tys. zł, za II miejsce – 500 zł, za III miejsce 300 zł.

Konkurs organizowany w ramach projektu „Środowisko dla pokoleń – kształtowanie postaw proekologicznych w Gminie Kępice” dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.