Pierwsze opinie o nowej usłudze

Coraz więcej mieszkańców korzysta z bezpłatnej usługi door to door. – Jesteśmy do Państwa dyspozycji – mówi Norbert Becker, kierowca.

Już trzeci tydzień realizowana jest na terenie Gminy Kępice usługa transportu skierowana dla osób o ograniczonej mobilności. Pasażerowie dzielą się pierwszymi opiniami. – To dla mnie wyjątkowa szansa na sprawne dotarcie do szpitala. Wcześniej nie tylko sam dojazd był utrudnieniem, ale także jego koszt obciążał mój i tak niewielki budżet. Jestem wdzięczna za okazaną pomoc – mówi mieszkanka z Biesowic. Osoby korzystające z usługi doceniają także pomoc, którą otrzymują od kierowcy. – Ten młody i uczynny człowiek pomógł mi nie tylko wyjść z domu, ale także podprowadził pod same drzwi gabinetu lekarskiego. Przy moim schorzeniu to bardzo ważna pomoc – dodaje mieszkanka z Kępic. Naszego kierowcę łatwo rozpoznać, ponieważ zaopatrzony został w specjalną, kontrastową odzież, aby nikt z mieszkańców nie miał wątpliwości, że to właśnie on. – Zawsze staram się, aby podróż mijała w dobrej atmosferze. Każda rozmowa z pasażerami jest dla mnie cenna, cieszę się, że mogę pomóc naszym mieszkańcom – przyznaje Norbert Becker. Od dzisiaj, każdy pasażer przy pierwszym skorzystaniu z usługi, otrzyma od kierowcy specjalny brelok do kluczy z numerem infolinii, aby zawsze mieć go pod przysłowiową ręką. Przypominamy, że usługa jest bezpłatna (nr 722 077 230), a operator usługi dostępny jest w godz. 9-17 lub w galerii Art Cafe.

Projekt finansowany jest ze środków UE w ramach Działania 2.8. Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach konkursu organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Galeria