„Kępice bez barier” – usługi indywidualnego transportu door to door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków będących w zasobach gminy.

 

Gmina Kępice realizuje projekt  „Kępice bez barier” – usługi indywidualnego transportu door to door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków będących w zasobach gminy.

Projekt finansowany jest ze środków UE w ramach Działania 2.8. Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach konkursu organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wartość projektu: 664 530,00 zł, w tym wkład Funduszy Europejskich ( 84,28% wartości całego projektu grantowego) wynosi 560 065, 88 zł.

Pod specjalną infolinią, która działa w godz. 9 -17 zamówicie Państwo transport na konkretny dzień i godzinę. Warto zapamiętać ten numer - 722 077 230.

Projekt skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców naszej gminy o ograniczonej mobilności, zatem do osób nie tylko z niepełnosprawnościami, ale do wszystkich którzy mają problemy z poruszaniem się – wyjaśnia Marzena Piszko – Bojaryn, koordynator dostępności w Urzędzie Miejskim w Kępicach. „Kępice bez barier” – to tytuł projektu, który pozwoli na realizację usług indywidualnego transportu „door to door” (czyli od drzwi do drzwi). Mieszkańcy naszej gminy będą mieli możliwość zamawiania (w różnych wygodnych formach, np. za pomocą aplikacji, telefonu, strony internetowej, itp.) samochodu wraz z kierowcą, który dowiezie ich pod wskazany adres.

Wdrożona usługa pozwoli mieszkańcom bezpłatnie dotrzeć np. do lekarza, urzędu, na rehabilitację czy załatwić istotne sprawy w instytucjach nie tylko na terenie naszej gminy.