Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w zabytkowym kościele w Warcinie, po której barwny korowód dożynkowy, prowadzony przez Orkiestrę Dędą Ochotniczej Straży Pożarnej w Sidzinie, w której zagrały aż 24 osoby, przeszedł ulicami miejscowości, wprowadzając uczestników w radosny klimat świętowania.
Choć pogoda była deszczowa i kapryśna, nie popsuła ona nastrojów – wręcz przeciwnie, wszyscy bawili się doskonale. Na scenie wystąpili lokalni artyści, a gwiazdą wieczoru był słupski raper Sqare, który porwał publiczność do wspólnej zabawy.
Wiele emocji dostarczyły konkursy dla sołectw – pełne humoru i rywalizacji, które wywoływały salwy śmiechu wśród uczestników i widzów. Nie zabrakło pięknych stoisk przygotowanych przez sołectwa i koła gospodyń wiejskich, na których można było podziwiać regionalne specjały i rękodzieło. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, dzięki którym także dzieci mogły cieszyć się dożynkowym świętem.
– Rolnicy to fundament naszej gminy. To dzięki ich pracy możemy cieszyć się owocami ziemi, choć czasy nie są łatwe – zmieniający się klimat stawia przed nimi ogromne wyzwania. Tym bardziej należy im się nasze szczere podziękowanie i uznanie – podkreślała Magdalena Majewska, burmistrz Kępic.
Szczególne słowa wdzięczności skierowano do starostów dożynek – Iwony Kujawskiej i Leszka Michlewicza, a także do sołtys Warcina Ewy Michlewicz, rady sołeckiej, zaangażowanych mieszkańców Warcina oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice, którzy wspólnie przyczynili się do organizacji wydarzenia. Tegoroczne dożynki w Warcinie, mimo kapryśnej aury, stały się pięknym przykładem wspólnoty, wdzięczności i radości, a także dowodem na to, że tradycja i nowoczesność mogą iść w parze, tworząc niezapomniane święto dla całej gminy.