Wykład o emocjach i wewnętrznej równowadze w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kępicach

17 kwietnia 2026 13:42

W Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kępicach odbył się wykład pt. „Siła spokoju – jak regulować emocje i zachować energię na to, co najważniejsze”. Spotkanie poprowadziła Magdalena Grabala – trenerka i mentorka treningu HeartMath, coach zdrowia oraz nauczycielka medytacji.

Tematyka wykładu koncentrowała się wokół zagadnień związanych z regulacją emocji, radzeniem sobie ze stresem oraz budowaniem wewnętrznej równowagi. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, czym jest rezyliencja i w jaki sposób może wspierać człowieka w codziennym funkcjonowaniu, a także jak emocje wpływają na fizjologię organizmu i ogólne samopoczucie.

Podczas spotkania omówiono również znaczenie balansu energetycznego oraz rolę psychicznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej elastyczności w zachowaniu dobrostanu. Prowadząca zwróciła uwagę na konieczność identyfikowania emocji, które osłabiają i drenują energię, a także tych, które wspierają regenerację i pomagają odzyskać spokój.

Ważnym elementem wykładu była część praktyczna, w trakcie której uczestnicy poznali technikę heart-focused breathing, wykorzystywaną jako narzędzie wspomagające wyciszenie, koncentrację i lepsze radzenie sobie z napięciem.

Spotkanie było wartościową okazją do refleksji nad własnymi emocjami oraz sposobami dbania o zdrowie psychiczne i równowagę w codziennym życiu.

Mogę też przygotować krótszą wersję na www, jeśli potrzebujesz bardziej zwięzłego tekstu.